Jakie zioła na trawienie wybrać?

zioła trawienie

Problemy trawienne dotyczą w zasadzie każdego z nas. Utrudniające normalne funkcjonowanie uczucie sytości, zgaga czy ból brzucha, to tylko nieliczne problemy, z którymi część z nas boryka się na co dzień. Te niekoniecznie przyjemne objawy skutecznie odbierają nam chęć do działania i negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Sytuacja ta powraca regularnie np. podczas świąt, kiedy trudno jest oprzeć się pokusie spróbowania potraw, które lądują na stole lub przekąszenia kolejnego kawałka uwielbianego sernika.

Zioła na trawienie przyniosą ukojenie

Zdarza się, że Twój brzuch jest wzdęty lub napęczniały? Jednym ze skutecznych sposobów radzenia sobie z tymi dolegliwościami jest picie ziół. Po te naturalne metody sięgały jeszcze nasze babcie. Jakie zioła na trawienie pomogą zwalczyć przykre dolegliwości i wspomogą prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego? W tym przypadku możliwości jest kilka.

Jednym z najpopularniejszych ziół na trawienie jest oczywiście mięta. Dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom i oryginalnemu smakowi doczekała się całkiem sporego grona fanatyków naparów. Mięta skutecznie stymuluje wydzielanie soków żołądkowych i żółci, dzięki czemu tak chętnie sięgamy po nią podczas wszelkiego rodzaju niestrawności i nieprzyjemnych uczuciach dyskomfortu w brzuchu. Dodatkowo ta herbata ziołowa poprawia ruchy jelit i jest niezastąpiona w leczeniu zaparć i wzdęć.

Kolejną propozycją mogą być gotowe kompozycje ziół np. na oczyszczenie. Sklep internetowy teaverso.pl oferuje zarówno klasyczne zioła, jak i oryginalne mieszanki skutecznie wspomagające trawienie i przyspieszające przemianę materii.

Rumianek – najszlachetniejszy spośród ziół

Pozostając w temacie skutecznych ziół na trawienie i przemianę materii, nie sposób nie wspomnieć o… rumianku! To właśnie ta roślina jest jednym z najszlachetniejszych, a jednocześnie najdelikatniejszych ziół na trawienie. Cudowne działanie i ulga którą zapewnia, idzie w parze m.in. z brakiem reakcji alergicznych. Herbata rumiankowa na medal poradzi sobie ze zgagą, wzdęciami, a nawet rewolucjami w żołądku czy biegunką. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że to właśnie rumianek łagodzi wszelkie podrażnienia układu pokarmowego!

Koper włoski, czyli klasyka gatunku!

Wśród ziół na trawienie i przemianę materii niejednokrotnie wymieniany jest również koper włoski. W tym przypadku nawracające wzdęcia lub kolki są zupełnie bez szans! Kobiety ciężarne powinny jednak zrezygnować z picia naparów z kopru włoskiego. Te zioła na trawienie i przemianę materii mogą bowiem pobudzić macicę i doprowadzić do przedwczesnych skurczy.